Stěhování do/z užšího centra Brna

Od 1.9.2018 bylo v centru Brna zavedeno tzv. rezidentní parkování. Tato změna potrápí zákazníky, kteří mají to „štěstí“, že se chtějí stěhovat do/z zón s omezením parkování.

Prosím, prohlédněte si následující mapu:

Rezidentní parkování je spuštěno ve dvou vlnách: žlutě a poté fialově ohraničená oblast. Dobrá zpráva je, že kdekoliv v těchto zónách není problém provést stěhování, nicméně je třeba se na to více či méně připravit dopředu.

Každý, kdo má trvalé bydliště v zóně, může operovat se 100 hodinami ročně, které prostřednictvím Oboru dopravy může dát k dispozici na stěhování. Více info zde. Nám poté pošlete fotku/scan tohoto potvrzení, ať jsme si jistí, že neschytáme pokutu.

Nemáte-li trvalý pobyt na adrese v centru, kde budeme stěhovat, musíme my na základě objednávky zažádat o povolení na Oboru dopravy. Budeme od Vás potřebovat Vaše jméno a adresu trvalého bydliště. Prosíme objednávejte stěhování aspoň s dvoudenním předstihem. Děkujeme za pochopení.

Nic z toho se nemusí řešit, pokud bydlíte v červené oblasti, kam můžeme přijet jako návštěvníci. K ceně stěhování Vám však přiúčtujeme parkovné. Věříme, že PČR bude tolerantní i ke krátkodobému stání na chodníku atp., tak jak tomu bylo doposud.

Bez povolení Oboru Dopravy (námi vyřízené nebo od Vás) nemůžeme do modré oblasti vůbec vjet. Prosím vezměte to v potaz.

Ve všech případech je nutné domluvit stěhování dopředu.